2023.08.06 godz. 21:50 Siedlce, Mazowieckie

Jak napisać pozew o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałabym złożyć pozew o alimenty ale niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Jak napisać dobre uzasadnienie, co powinno zawierać? Czy zawsze jest tak że trzeba stawić się na sprawę czy sąd sam rozpatruje wniosek I wydaje decyzję? Dodatkowo jest problem ponieważ były partner ciągle zmienia pracę i specjalnie aby nie płacić podejmuje się prac bez umowy lub dogaduje się tak że na umowie ma pół etatu a tak naprawdę pracuje na cały i resztę pieniędzy dostaje do ręki. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2023 11:04

Dzień dobry, jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w sporządzeniu uzasadnienia takiego pisma, zapraszam do kontaktu.