2021.07.25 godz. 21:03 Łódź-Widzew, Łódzkie

Zmiana nazwiska, a alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałabym zmienić nazwisko na nazwisko matki po nowym mężu, który jest dla mnie jak ojciec. Obecnie ze swoim biologicznym ojcem nie utrzymuje kontaktów od najmłodszych lat. Biologiczny ojciec płaci mi alimenty poprzez komornika. Moje pytanie brzmi, czy zmiana nazwiska na nazwisko obecnego męża matki jest możliwa? Czy po zmianie nazwiska stracę alimenty? Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2021 21:34

Dzień dobry, sama zmiana nazwiska nie ma znaczenia dla obowiązku alimentacyjnego, inaczej wyglądałaby sytuacja w przypadku przysposobienia. Pozdrawiam