2023.02.02 godz. 13:23 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Groźby

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , chciałam poradzić się w sprawie gdzie rzucona jest w kierunku mojego partnera groźba na temat pieniędzy . Partner pożyczył od koleżanki 2000 zł a ona nasłała na niego kolegę od którego wzięła te 2000 zł i ten kolega jej grozi mojemu chłopakowi i typuje warunki że ma tydzień na spłatę . A jeżeli nie spłaci to w jego wiadomości napisane jest że chyba by nie chciał żeby jego dziecko miało ojca kalekę albo mamę . Nie wiem do czego jest zdolny ten jej kolega ( a mamy informacje że może być kryminalista ) . Ta koleżanka powiedziała mu gdzie mieszkamy . Nie wiem czy zgłosić sprawę na policję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2023 14:48

Jak najpilniej. Zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa groźby karalnej (art. 190 kodeksu karnego). Proszę wziąć wydruk wiadomości. Odpowiedzialności karnej podlega sam sprawca gróźb oraz koleżanka, która pożyczyła pieniądze (za podżeganie).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)