2020.09.30 godz. 06:58 Sosnowiec, Śląskie

pozew

Wyjaśnienie sytuacji

WITAM. chciałam się dowiedzieć jak to wyglada. W Polsce wzięłam slub cywilny nie mamy dzieci , po przylocie do kanady złożyliśmy wniosek o rozwod za porozumieniem stron ,po rocznej separacji . Niestety przrz sytuację z coronavirusem wciąż czekamy na dokumenty z sądu o rozwodzie,i może to potrwać . Ja mam nowego partnera i chciała bym się wybrac do Polski zmienić dokumenty i wziąść slub cywilny w Polsce czy przetłumaczone dokumenty o pozwie wystarcza ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Paź 2020 10:03

Dzień dobry, dopóki nie będzie Pani miała prawomocnego orzeczenia o rozwodzie nie może Pani zawrzeć nowego związku małżeńskiego. Dodatkowo musi Pani zarejestrować rozwód w USC w Polsce. Pozdrawiam