2020.11.09 godz. 12:17 Szczecin, Zachodniopomorskie

Eksmisja

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chcialam sir dowiedziec czy w przypadku gdy zlozylam pozew o rozwod jest szansa na eksmisje meza z mieszkania komunalnego.zaznacze ze maz grozi mi i zneca sie psychicznie a próbuje również fizycznie. Ciagle mowi ze mnie zabije

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lis 2020 11:37

Dzień dobry, zgodnie z art. 11 a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie sąd może zobowiązać członka rodziny do opuszczenia mieszkania jeśli osoba ta jest sprawcą przemocy. Należy złożyć do sądu wniosek w tym zakresie. Pozdrawiam serdecznie.