2021.06.26 godz. 12:38 Warszawa, Mazowieckie

Umowa i warunki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałam zapytać czy jeśli w umowie o pracę w firmie ubezpieczeniowej, którą podpisałam jest napisane, że jeśli po szkoleniu, które przejdę złożę wypowiedzenie lub zrobi to pracodawca to muszę oddać koszt szkolenia w wysokości 6000 zł. Lecz umowa jest na czas określony (próbny). Czy jeśli minie dzień w którym kończy się umowa i nie podpiszę następnej to dalej jestem zobowiązana do zwrotu kosztów?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Barbara Wawrzyniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2021 17:02

Wszystko zależy od skonstruowania zapisu w umowie i użytych tam pojęć (rozwiązanie / wypowiedzenie / zakończenie etc), odpowiedź na Pani pytanie wymaga analizy treści umowy.