2020.08.19 godz. 11:55 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy mogę ubiegać się o zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałam zasięgnąć porady czy mam prawo do zachówku po zmarłym ojcu. Ojciec miał rentę, przepisał w 2013 roku gospodarstwo na mojego brata, ja nie otrzymałam niczego, ojciec zmarł miesiąc temu. Ja musiałam pochować ojca, brata nawet nie było na pogrzebie. Z tego co wiem, brat chce sprzedać ziemię w tym tygodniu. Czy należy mi się jakaś część? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sie 2020 12:08

Przysługuje Pani zachowek w wysokości połowy udziału spadkowego jakiby Pani przypadał. Zachowek ma charakter pieniężny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)