2023.03.23 godz. 10:24 Biała Podlaska, Lubelskie

Wzięta pożyczka na kogoś

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Chciałbym opisać Państwu problem z jakim się borykam. W 2020 roku wziąłem kredyt na swoje nazwisko z przeznaczeniem dla mojego ówczesnego pracodawcy. Kredyt miał być na rozkręcenie nowo powstałego biznesu. Pracodawca zadeklarował spłatę kredytu i wywiązywał się z tego do obecnego miesiąca. Twierdzi że nie posiada środków i nie może płacić. Niestety nie zawarliśmy żadnej pisemnej umowy między sobą (zaufałem będąc kuszony stanowiskami i piękną przyszłością) Kwotę jaką pożyczył mi bank wpłaciłem na oficjalne konto firmowe. Dotychczasowe wpłaty również były dokonywane z konta pracoda

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 10:59

dzień dobry, w zaistniałej sytuacji pozostanie skierowanie sprawy do sądu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)