2020.10.25 godz. 04:32 Żory, Lubelskie

Pobicie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałbym się dowiedzieć co grozi napastnikowi za pobicie mojej osoby... jestem osobą niepełnosprawną po udarze.. Mieszkam w małym bloku gdzie z sąsiadami nie żyjemy najlepiej... Była pewna sytuacja gdzie mojej mamie zagroziła jedna sąsiadka mieszkająca piętro wyżej że moją mamę "upierdoli" . Gdzie ja jej zwróciłem uwage że takie czyny są karalne i ona pod wpływem emocji nasłała na mnie swojego męża który czeka aż wyjde z domu (czatuje na mnie) i chce mnie pobić... na pomoc ze strony policji nie mogę liczyć...bo ich zdaniem nie doszło do zadnego przestępstwa.. proszę o pomoc .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2020 09:21

Konieczne jest wykonanie obdukcji lekarskiej, z której będzie wynikać że odniósł Pan obrażenia. Także musiałby się Pan zgłosić na oddział Pogotowia Ratunkowego i wybrać pisemną informację o stwierdzonym przez lekarza uszczerbku zdrowotnym. Jeśli od dnia zdarzenia minęło kilka dni, to trudno będzie jakiekolwiek skuteczne działania podjąć. Z dokumentem z pogotowia należy udać się na policję i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)