2022.01.24 godz. 19:23 Bytom, Śląskie

Zrzeczenie dziedziczenia za życia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałbym uzyskać informację dot. dziedziczenia - jak, co i gdzie prawnie załatwić. Jestem rozwiedziony i mam syna 15lat i płace alimenty. Meldunek mam u matki. Chciałbym w tym roku zaciągnać kredyt i ze znajomym zacząć biznes. Czasy niespokojne więc chciałbym zabezpieczyć ich trójkę ,iż w razie niewypału z otwarciem firmy i popadnięcia w długi nie będzie nikt ich nękał i nachodził i dochodził od nich roszczeń. Chciałbym odpowiadać tylko za siebie. Dziękuję za informacje, Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2022 22:22

Proszę rozważyć zawarcie umowy o zrzeczenie się dziedziczenia. Zrzeczenie się dziedziczenia jest umową zawieraną pomiędzy przyszłym spadkobiercą a spadkodawcą. Umowa taka musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego pod rygorem jej nieważności.