2020.04.30 godz. 14:16 Tychy, Śląskie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Chciałem się dowiedzieć 4 maja mija 5 lat od śmierci ojca . Dowiedziałem się o spadku nie całe dwa miesiące temu . Gdzie w tym czasie panuje pandemia korony wirusa i ciężko jest co kolwiek załatwić ,załatwiłem odpis skrócony aktu zgonu ale wyciągnięcie księgi wieczystej potrwa kolejny tydzień jak nie dwa czy przez tą pandemię nie można wydłużyć jakoś czasu czy zachowek za tydzień przepadnie. Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2020 23:15

Szanowny Panie, w takim przypadku, aby przerwać bieg terminu przedawnienia, jeśli nie ma Pan danych dostatecznie umożliwiających wytoczenie powództwa o zachowek, najlepszym rozwiązaniem byłoby złożenie do Sądu wniosku o zawezwanie do próby ugodowej przeciwko spadkobiercy testamentowemu (względnie osobie obdarowanej przez spadkodawcę jeśli darowizna wyczerpała cały spadek). Jeśli chciałby Pan uzyskać niezwłoczną pomoc prawną proponuję kontakt telefoniczny ze mną - 721 888 649 (można dzwonić także teraz w dni wolne z uwagi na to, że ma Pan dosłownie 3 dni na zadziałanie) Adwokat Paweł Szybko