2020.09.16 godz. 22:27 Wałbrzych, Dolnośląskie

Jak uniknąć kary

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałem się dowiedzieć jak można uniknąć kary pozbawienia wolności z Artykulu 244 obecnie jestem poszukiwany listem gończym. Wcześniej policja nie informowała mnie ani mojej rodziny o jakim kolwiek wezwaniu na komisariat czy do sądu, sprawdzając w internecie artykuł 244 wywnioskowałem ze może rozchodzić się o całkowity zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lecz do zakazu dostosowałem się zupełnie nie posiadam auta nie poruszam się pojazdami mechanicznymi jako kierowca po drogach jedynie przypomniałem sobie ze wraz z zakazem dostałem karę pieniężna nie pamiętam ile stawek dziennych w jakiej kwocie, obecnie nie wiem co mam z tym zrobić przebywam za granicą mam tu rodzinę zobowiązania takie jak kredyty rachunki pracę oczywiście nie chciał bym popełniać małoletnich błędów i dopuścić do zadłużeń utraty pracy czy narażenia rodziny oraz dzieci na brak środków do życia, więc chciał bym dowiedzieć się jak można dokładnie sprawdzić o co chodzi z tym poszukiwaniem i jak uniknąć kary pozbawienia wolności Pozdrawiam M. Wilżak

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2020 12:46

Dzień dobry, przede wszystkim należy sprawdzić z jakich powodów jest Pan poszukiwany - najprawdopodobniej nie zapłacił Pan grzywny, nawiązki lub innego świadczenia i na tej podstawie sąd zarządził wykonanie kary. Sprawa jest do "odkręcenia", proszę o kontakt na maila annababiak@gmail.com , pozdrawiam adwokat Anna Babiak