2020.01.20 godz. 23:45 Sieradz, Łódzkie

Służebność

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chodzi o służebność a niekorzystanie z niej przez służebnika. Co można zrobić, gdy sytuacja wygląda tak : właścicielem domu jest mój ojciec, a prawo do korzystania z dwóch pomieszczeń w domu ma jego brat, który wyprowadził się z tego domu około pół roku temu. Tym czasem nie korzysta z tych pomieszczeń. Pomieszczenia są wciąż zamknięte, nieogrzewane, niewietrzone i po prostu zaniedbane. Była sprawa w sądzie odnośnie zachowku. Przyznano mu 10 tys złoty po tym służebnik się wyprowadził.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2020 05:52

Witam, można wezwać służebnika do dobrowolnego wydania kluczy do pomieszczeń. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz