2021.08.18 godz. 15:42 Kętrzyn, Warmińsko-mazurskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam ,Co mogę zrobić jeśli ojciec dziecka ma ponad 40 tys zadłużenia ,obecnie placi tylko po 220 zł przyznane ma 500 zł .Ja zarabiam 2000 tys zł stancja 1350 + energia jest mi bardzo ciężko .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2021 17:42

Dzień dobry! Czy w sprawie była prowadzona egzekucja komornicza? Jeśli nie, to sugeruję w pierwszej kolejności skierować sprawę do komornika. Istnieją także inne formy pozaegzekucyjnego wpływu na dłużnika alimentacyjnego ale w odniesieniu do każdej z nich zasadne jest uzyskanie zaświadczenia od komornika o wysokości zaległości alimentacyjnej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)