2021.12.22 godz. 20:01 Miłosław, Wielkopolskie

kredyt

Wyjaśnienie sytuacji

witam czy bank musi zostać uposażony w ubezpieczeniu na życie przy kredycie hipotecznym i czy musi być jedynym uposażonym czy może być kilku uposażonych i czy w przypadku np. śmierci kredytobiorcy pozostałą część kredytu spłacają uposażeni

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Gru 2021 07:16

Dzień dobry, jeżeli umowa ubezpieczenia na życie stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego, to bank jest wskazywany jako jedyny uposażony (nie ma możliwości podania tam innych osób). Pozdrawiam