2019.09.10 godz. 15:44 Poznań, Wielkopolskie

Prawo do wlasnosci ziemi

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Czy cudzoziemiec moze wystepowac jako posiadac ziemi w Polsce? Do wlasnego uzytku, np. wybudowania domu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2020 14:32

Może nabyć ziemię, od warunkiem uzyskania stosownego zezwolenia ministra do spraw wewnętrznych. Szczegółowo kwestie te są uregulowane w ustawie o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Są przypadki, kiedy zezwolenie nie jest wymagane ( dotyczy to mieszkań). Natomiast w przypadku nieruchomości gruntowej raczej będzie konieczne zezwolenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)