2023.09.16 godz. 20:11 Mysłowice, Śląskie

Rękojmia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Czy informacja, że samochód miał szkodę całkowitą we Francji jest wadą ukrytą samochodu? Sprzedawca poinformował nas że był uszkodzony zderzak, ale nie wspomniał że we Francji wartość naprawy przekroczyła wartość samochodu. Zgłosiliśmy sprzedawcy trzy dni po zakupie, że mamy wątpliwości co do samochodu. Ale stwierdził że jest na wakacjach. Po powrocie zaproponował nam, że odkupi samochód od nas za 10 tyś mniej niż my zapłaciliśmy. Przy próbie odsprzedaży samochodu komuś innemu okazało się że była szkoda całkowita co znacznie obniża wartość pojazdu. Czy mamy szansę na rękojmię?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2023 10:37

W mojej opinii jak najbardziej. Możliwe roszczenia to obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)