2020.03.17 godz. 10:37 Tarnowiec, Małopolskie

porada

Wyjaśnienie sytuacji

witam czy jak partner ma sprawe w sadzie o podwyzszenie alimentow na dziecko z pierwszego malzenstwa a do taej pory bylo placone regularnie a my chcemy wziasc slub cywilny czy sa jakies przeciwwskazanie zeby taraz nie brac slubu? czy moje dochody tez beda wliczane do sprawy o jego alimenty na dziecko? Czy lepiej sie wstrzymac ze slubem do zakonczenia sprawy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2020 12:05

Witam, zgodnie z art. 135 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego (dziecka) oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego (Pani partnera). Sąd weźmie pod uwagę osiągane dochody, wydatki, zobowiązania, a także koszty utrzymania innych osób (Pani jako partnerki). Nawet w przypadku konkubinatu, Sąd będzie uwzględniał Pani sytuację życiową i majątkową. Tutaj może pojawić się wątpliwość, czy partnerów łączy także więź gospodarcza (wspólny budżet), zaś w małżeństwie już takich wątpliwości nie ma. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)