2023.03.17 godz. 18:00 Sady Górne, Dolnośląskie

Czy mogę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Czy jesli mąż mieszka u kochanki i przyjeżdża do dzieci na chwilę bądź wcale to jest możliwość odebrania lub ograniczenia mu praw do dzieci? Mąż nie widzi problemu w tym że dzieci za nim płaczą i mówi im ze jedzie do pracy bądz do sklepu po czym nie wraca. Czy mając na uwadze dobro dzieci mogę zakazać mu spotykania się z nimi?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2023 02:41

Jeśli zastanawia się Pani nad rozwodem to może Pani uregulować kwestię władzy rodzicielskiej oraz kontaktu ojca z dziećmi w tym postępowaniu. Jeśli wstrzymuje się Pani z rozwodem może Pani wystąpić o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Jeśli Pani zabroni ojcu kontaktów z dziećmi, ojciec może wystąpić do sądu o ich uregulowanie. Jeśli będzie Pani uniemożliwiać kontakty Sąd zagrozi Pani grzywną za każdy nie wykonany kontakt. Może Pani również żądać świadczenia alimentacyjnego na siebie i dzieci.