2024.02.19 godz. 00:08 Krzeszowice, Małopolskie

Zmiana właściciela nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy jest możliwość odkupienia od kogoś nieruchomości tak by spłacać mu kwotę w ratach a każda rata zwiększała by procent udziału we własności nieruchomości? Na przykład płacąc co miesiąc wartość nieruchomości 1% to z każdym miesiącem spadało by na mnie 1% udziału w nieruchomości.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 14:55

Dzień dobry. Jest taka możliwość, ale to strasznie kosztowne jest. Musiałoby być albo 100 umów, albo jedna długoterminowa. Biorąc pod uwagę, że nieruchomość ma księgę wieczystą, to byłoby 100 wniosków o wpis do księgi wieczystej, a wszystko to musiałoby się odbywać z udziałem notariusza, co dodatkowo zwiększa koszty. Z wyrazami szacunku