2024.07.24 godz. 21:59 Nowogard, Zachodniopomorskie

Zakup dzialki rolnej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Czy kupując taką działkę rolną i nie będąc rolnikem jestem zobowiązany coś na niej uprawiać/chodowac? Wiem że część dzialki można odrolnic i postawić na niej dom. Czy na pozostałej części dzialki która nie będzie przekształcona można robić co się chce mam na myśli sadzenie drzew, robienie ogrodu itp ? Bez żadnej dodatkowej zabudowy. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2024 21:05

Dzień dobry Nie, nie trzeba na działce rolnej nic uprawiać ani hodować. Oczywiście nie można na działce "robić co się chce", ale tylko to co jest zgodne z prawem. Można więc zasadzić drzewa, kwiaty i inne rośliny. Z wyrazami szacunku