2022.03.05 godz. 06:39 Warszawa, Mazowieckie

Czy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Czy mając kredyt hipoteczny na jedną osobę to wpływy z pensji partnera, który nie jest dodany do kredytu hipotecznego, czy bank to weryfikuje i czy może zabrać kredyt przy niskim dochodzie osoby która brała kredyt hipoteczny? Czy bank widzi wpływy z pensji partnera i czy bank widzi czyja to wpływa pensja?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 14:37

Bank widzi wpływy z pensji partnera i widzi, że to jego pensja. Ponadto bank może okresowo sprawdzać Pani zdolność kredytową. Jeśli bank zauważy że jej Pani nie ma, to może wypowiedzieć umowę kredytu.