2024.06.08 godz. 01:53 Andrychów, Małopolskie

Poświadczenie dziedziczenia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam czy majac poświadczenie dziedziczeniausze przyjac spadek czy mogę go odrzucić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Cze 2024 18:13

Dzień dobry Skoro przed notariuszem złożone zostało oświadczenie o przyjęciu spadki i na tej podstawie został sporządzony akt notarialny poświadczenia dziedziczenia, to nie można teraz odrzucić spadku. Byłaby to czynność odwrotna do już dokonanej. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)