2022.04.25 godz. 17:19 Poganice, Pomorskie

WITAM! Czy mam się wstawić w areszcie śledczym?

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłem wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności (142 dni za nie odrobione godziny) w zamian na kare pieniężną na dowolny cel. Mam stałą pracę w firmie rolniczej, która wyraziła zgodę na potrącanie z wynagrodzenia. Tydzień temu dostałem wezwanie do aresztu . Dzwoniłem do sądu zapytać się co mam teraz zrobić, powiedzieli ze mam się nie wstawiać dopóki sędzia nie rozpatrzy wniosku!! W areszcie powiedzieli ze mam nie słuchać tego tylko się wstawić na wyznaczony dzień. CO MAM ZROBIĆ. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 20:47

Proszę złożyć wniosek o wstrzymanie wykonania kary. Nadto zwracam uwagę, że sądy bardzo niechętnie zamieniają standardową karę ograniczenia wolności na potrącenia. Gdyby nie było takiej zgody może Pan jeszcze na podstawie art. 65a § 1 k.k.w. oświadczyć, że podejmie się odbywanie kary ograniczenia wolności i podda się rygorom związanym z orzeczoną karą.