2020.08.07 godz. 13:15 Sopot, Pomorskie

Czy mogę?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy mogę prosić o pomoc? Jestem obcokrajowcem, moje prawo jazdy skończyło się w marcu, aby je przedłużyć wystarczy badanie wzroku oraz drobna opłata, tyle że w Brazylii. Nie mogę teraz lecieć do Br z wielu względów mierzy innymi sytuacji związanej z covid w moim kraju. Lecz w związku z covid w Brazylii automatycznie przedłużyli ważnośc wszystkich dok które skończyły się w tym czasie. Na brazylijskiej stronie moje prawo jazdy widnieje jako aktualne, lecz nie mam żadnego dokumentu aby mieć przy sobie w razie kontroli. Co robić w tej sytuacji? Czy mogę zrobić badania w Polsce czy jakiś urząd tutaj może mi na tej podstawie wydać prawo j bądź jakieś zaświadczenie że mogę jeździć? Dodam jeszcze że PL i BR mają podpisana umowę ze na brazylijskim pj mogę jeździć po PL bez problemu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2020 20:05

Dzień dobry, najlepiej jak się Pan skontaktuje z ambasadą Brazylii, powinni Panu udzieli najbardziej precyzyjnych informacji. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak