2021.09.21 godz. 17:18 Warszawa, Mazowieckie

Witam czy moge prosic o poradedotyczaca zawarcia malzenatwa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moj narzeczony ma komornika chcemy wziac slub ja zas mam kupiony dom ktory jest na mnie. Czy komornik po slubie moze zajac dom ??zaznaczam ze w akcie notarialnym dom nalezy tyko do mnie.prosze o porade czy mam sie martwic i co robic

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2021 20:07

Zgodnie z treścią art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego każdego z małżonków należą przedmioty nabyte przed powstanie wspólności ustawowej Mimo to zalecam zawarcie umowy majątkowej małżeńskiej rozdzielności majątkowej aby uniknąć innych problemów. Jeżeli Pani narzeczony posiada tak duże zadłużenie że nie może go spłacić można rozważyć upadłość konsumencką. Upadłość konsumencka nie obejmuje jednak długów alimentacyjnych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)