2024.06.20 godz. 08:51 Kock, Lubelskie

Witam. Czy mogę starać się o zasiedzenie nieruchomości?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 1997 roku mieszkam w domu po nieżyjących dziadkach. Do 2003 mieszkała tu jeszcze moja ciocia z rodziną. Dom nie posiadał wówczas żadnych mediów. Założyłam kanalizację, bieżącą wodę, centralne ogrzewanie, wymieniłam okna, wykonczyłam część domu, która była w stanie surowym. Wszystkie remonty i koszty ponoszę sama. Dom zapisany jest nadal na nieżyjących dziadków, nie było sprawy spadkowej, ale od 2003 roku mieszkam w nim sama z moją rodziną i tylko ja o niego dbam. Czy mam szansę na zasiedzenie a jeśli tak to jak się do tego zabrać? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2024 10:03

Dopiero po upływie 30 lat samoistnego posiadania nieruchomości możliwe będzie wnoszenie o zasiedzenie.