2024.03.21 godz. 11:51 Mikołów, Śląskie

Witam, czy mogę ubiegać się o zaległe alimenty w wieku 27 lat od rodzica który od 8-18 roku życia unikał obowiązku alimentacyjnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Moi rodzice rozwiedli się gdy miałem niespełna 8 lat, chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym ubiegać się o zaległe alimenty których kwota z tego co pamiętam została zasadzona w 2013 roku na kwotę ok 33tys zł na moją osobę. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu ze względu na stan zdrowia psychicznego ponieważ z uwagi na to co przeżyłem w dzieciństwie muszę chodzić do psychologa + kredyty + mieszkam sam i utrzymuje się sam co doprowadziło do potwornego stresu. Chciałbym odzyskać alimenty bo wiem że to pomogłoby w normalnym funkcjonowaniu, czy jest taka możliwość?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2024 12:38

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019.