2023.01.12 godz. 14:04 Legionowo, Mazowieckie

Jak napisać zażalenie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam czy mógłby ktoś nakierować jak zacząć pisać uzasadnienie zażalenia na odmowę dozoru elektronicznego?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2023 16:20

Dzień dobry, przede wszystkim należy złożyć zażalenie w terminie (7 dni od wydania postanowienia) za pośrednictwem Sądu Okręgowego, który wydał postanowienie. Należy wskazać zaskarżone postanowienie, przedstawić zarzuty (co sprawiło, że Sąd błędnie rozstrzygnął) i wnioski w zakresie zmiany postanowienia (tj. udzielenie SDE) wraz z ich uzasadnieniem, a także zachować wymogi pisma procesowego. W razie potrzeby sporządzam takie pisma procesowe i środki odwoławcze. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Tak Nie

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2023 16:16

Dzień dobry, środek odwoławczy powinien przede wszystkim spełniać wymogi formalne pisma procesowego. Następnie powinien zawierać właściwe zarzuty i uzasadnienie przyczyn dla których sąd niewłaściwie ocenił argumenty zawarte we wniosku.