2023.01.09 godz. 15:40 Zielona Góra, Lubuskie

Dziedziczenie długów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Czy moje dzieci mogą się zrzec długów, po ich zmarłej matce? Matka zmarła, ale przedtem płaciła alimenty na dzieci z funduszu alimentacyjnego i była pozbawiona władzy rodzicielskiej. Z tego co mi wiadomo dzieci dziedziczą jej długi oprócz długu alimentacyjnego, ale ich mama miała jeszcze inne dłigi.. Czy można zrzec się tych długów wraz z zrzeknięciem się spadku po niej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2023 10:29

Dzień dobry, odrzucając spadek zrzekają się Państwo zarówno aktywów jak i długów. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)