2024.02.18 godz. 17:32 Katowice, Śląskie

Akta notarialny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam czy można w akcie notarialnym w formie kluzuli można napisać ze nie może brat sprzedać działki za życia rodziców, i czy gdy zostanie mu przepisana działka od siostry w darowiźnie czy nadal będzie to ojcowizna tzw. dachówek, przepis darowizny siostra brat

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2024 10:53

Dzień dobry. Jeżeli w formie aktu notarialnego będzie darowizna, to można zawrzeć w nim, aby obdarowany nie sprzedawał działki. Odnośni do drugie kwestii, to proszę sprecyzować o co chodzi. Z wyrazami szacunku