2024.07.12 godz. 07:34 Przemyśl, Podkarpackie

Witam czy muszę się wstawić do sądu bo dostslam wezwanie jako świadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam bo sprawa wygląda tak że kiedyś przelałam pieniądze na kryptowaluty i zostałam oszukana. Sprawa na policji, bo bank złożył za mnie rozprawę. Wczoraj dostalam rozprawę jako świadek że mam się wstawić do sądu a nie dam rady nie dość że mam małe dziecko to do sądu mam ponad 350km. Za niewstawienie pisze ze jest karą pieniężna Co mam zrobić w takiej sytuacji??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2024 10:36

Stawiennictwo świadka jest obowiązkowe. Może Pani w sądzie wnosić o zwrot kosztów podróży do sądu. W razie nieusprawiedliwionej nieobecności sąd nałoży karę grzywny, a w kolejnym przypadku zarządzi doprowadzenie przez Policję.