2023.04.12 godz. 06:26 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Wypowiedzenie umowy o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy pracodawca może dać mi miesieczne wypowiedzenie które rozpocznie się z pierwszym dniem miesiąca w połowie miesiąca? W dniu 11.04.2023 dostałem miesięczne wypowiedzenie lecz jako rozpoczęcie okresu wypowiedzenia został podany 01.04.2023.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2023 13:05

Dzień dobry, takie wypowiedzenie jest niezgodne z przepisami. Okres wypowiedzenia rozpoczyna się 11.04 i kończy 31 maja 2023 r.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)