2022.11.21 godz. 11:52 Ostrzeszów, Wielkopolskie

Wypowiedzenie w trybie natychmiastowym

Wyjaśnienie sytuacji

Witam czy pracujac w frimie moge sam dac pracodawcy wypowiedzenie w trybie natychmiastowym ppniewaz chce zaczac jak najszybciej inna prace ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2022 12:40

Dzień dobry, każda umowa o pracę może zostać rozwiązana bez wypowiedzenia przez pracownika. Przepisy nie pozostawiają jednak swobody, co do okoliczności, w których pracownik może bez okresu wypowiedzenia rozwiązać umowę. Wskazują jednoznacznie, że jest to możliwe w dwóch sytuacjach: jeżeli zostanie wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika albo gdy pracodawca dopuszcza się wobec pracownika ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka -Uranin tel. 607153023