2021.06.17 godz. 19:08 Wrocław, Dolnośląskie

Odpis prawomocny wyroku/decyzji

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Czy sąd jest zobowiązany w jakimś określonym terminie wydać prawomocny odpis decyzji? Wyrok prawomocny zapadł 06.05.2021r. Wniosek o wydanie prawomocnego wyroku wpłynął do Sądu 14.05 i potwierdzeniem opłaty. Jestem uczestniczka postępowania i moje dane były podane również w dokumentach do sądu.Nie mogę jednak w żaden sposób uzyskać informacji czy dokumenty został wysłany.Sprawa dotyczy odrzucenia spadku w imieniu dzieci. Bez prawomocnej decyzji nic nie mogę z mężem zrobić.Nam czas biegnie od 7 maja dalej i wkrótce się skończy, a mieszkamy za granicą i bez dokumentów mamy związane ręce

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 21:26

Sąd ma to zrobić bez zbędnej zwłoki. Warto napisać e-mail do wydziału i sprawdzić co się dzieje. Proszę się upewnić, że został podany prawidłowy adres.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)