2023.01.15 godz. 14:54 Łódź, Łódzkie

Odmowa zwrotu towaru dla JDG

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy sprzedawca może odmówić zwrotu towaru zakupionego na odległość, na fakturę dla jdg, jeśli nie jest to powiązane z działalnością jdg, a konsument miałby prawo zwrotu tego towaru? Prosiłbym o podstawę prawna.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sty 2023 08:48

Dzień dobry, sprzedawca nie ma racji. 14 dni na zwrot zakupionych przez Internet towarów również dla przedsiębiorców. Od stycznia 2021 roku zmianie uległy przepisy prawa konsumentów. Przedsiębiorcy, podobnie jak zwykli konsumenci mogą odstąpić od umowy zawartej na odległość, i w terminie 14 dni zwrócić zakupiony towar, bez podania przyczyny. Art 38a ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl