2021.08.20 godz. 08:15 Ciechanów, Mazowieckie

Zakup domu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy w sytuacji gdy para nie jest małżeństwem i jedna ze stron kupi dom, a po ślubie dopisze małżonka do nieruchomości to czy dom jest wspólny czy tylko osoby która zakupiła go przed ślubem ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 15:36

W takiej sytuacji są dwie możliwości. Albo darowizna 1/2 udziału w nieruchomości albo umowa o rozszerzenie wspólności majątkowej małżeńskiej. Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś
Tak Nie

Adwokat

Milena Bernacka-Stachniałek

Iława, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2021 22:46

Taki nowo zakupiony przez jedną osobę dom można ustanowić przedmiotem umowy rozszerzającej wspólność majątkową. Wtedy małżonkowie będą współwłaścicielami nieruchomości.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)