2020.02.01 godz. 10:07 Rybnik, Śląskie

L4 a ZUS

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, do 31.01.2020 miałam umowę. W poniedziałek 27.01.2020 miałam wypadek komunikacyjny w którym zostałam bardzo poobijana, jak również miałam zaobserwowane pęknięcie obojczyka i stłuczenie kolan, reasumując nie byłam zdolna do pracy i w pewnym stopniu nie jestem dalej przez bolący obojczyk. Moje pytanie brzmi czy jeśli skoczyła mi się umowa, a L4 zostało przekazane do firmy czy pracodawca dalej będzie płacił za chorobowe czy zostaje to przekazane do ZUS ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2020 22:05

Witam, po ustaniu stosunku pracy obowiązek wypłaty zasiłków przechodzi na ZUS. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)