2024.04.26 godz. 15:14 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Co mam robic ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Dokonywalam kradziezy w sklepie rossman w dwoch innych sklepch . Podchodzilam do kasy samoobslugowej podkldalam tanszy produkt a za drozszy nie placilam . Ta sytuacja miala miejsce wiele razy . Raz zostalam w jednym ze sklepow przylapana na kradziezy . Ochroniaz zabral mnie na zaplecze po czym wezwal policje. Wtedy zaplacilam mqandat 500 zl . Dzisiaj dostalam wezwanie do stwienie sie na policje 6 maja jako podejrzana za artykul 278 wiec ze to chodzi o te kradzieze . Co moge zrobic w takim przypadki ? Jestem osoba karana za artukul 286 i boje sie ze skoncze w wiezieniu . Czy moge prosic o porade ? Czy da sie cos zrobic aby ominac odsiadki ? jakie moge poczynic kroki do naprawienia tego bledy ?Jak zabrac sie za ta sprawe ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2024 15:40

Dzień dobry, sprawa jest wielowątkowa i wymaga uzyskania odpowiedzi na nasuwające się pytania, co powinno umożliwić rzetelne odniesienie się do sprawy. W tym też celu sugeruje osobisty kontakt z mecenasem.