2024.01.26 godz. 11:28 Bielsko-Biała, Śląskie

Czy muszę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, dostałam do wykonywania prace społeczne, wykonywałam je ale teraz od miesiąca nie mogłam na nie chodzić, bo miałam w pracy takie zmiany, które mi to uniemożliwiały, dostałam pismo "wezwanie na posiedzenie" sądu, które ma być 22 lutego. Jako powód jest napisana zmiany kary ograniczenia wolności. Chciałam zapytać czy mam dalej chodzić odrabiać te prace społeczne? I co to jest posiedzenie, skoro 2 miesiące już mam odrobione i chcę dalej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2024 12:26

Posiedzenie dotyczy zamany kary ograniczenia na karę zastępczą pozbawienia wolności. Aby jej uniknąć przed sądem musi Pani wskazać (opowiedzieć), dlaczego przerwała Pani wykonywanie kary oraz oświadczyć (najlepiej na piśmie), że chce Pani wykonać do końca karę ograniczenia wolności. Wówczas uniknię Pani kary pozbawienia wolności. Jeśli teraz może Pani nadal wykonywać karę ograniczenia, proszę to robić
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)