2022.12.30 godz. 20:42 Czerwionka-Leszczyny, Śląskie

Umowa o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam dostałam informację w pracy o nie przedłużeniu umowy , w pracy miałam 4 umowy 1 umowa od 1 czerwca 2020 do 31 sierpnia 2022, 2 umowa od 1 września do 31 grudnia 2020, 3 umowa od 1 stycznia do 30 czerwca 2021, i 4 umowa od 1 lipca 2021 do 31 grudnia 2022 czy zakład pracy powinienien mi dać po 3 umowie umowę na okres nie określony czy się mogę mylić ? Bardzo proszę o pomoc .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2023 11:42

dzień dobry, jeśli pierwsza z wymienionych umów została zawarta na okres próbny wszystko jest zgodnie z kodeksem. kodeks pracy wymienia się limity: ilościowe – maksymalnie 3 umów o pracę na czas określony z tym samym pracownikiem, czasowy – łączny czas umów terminowych zawartych z jednym pracownikiem nie może przekroczyć 33 miesięcy. Osobną kwestią jest umowa na okres próbny. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)