2020.09.11 godz. 19:55 Krzyż Wielkopolski, Wielkopolskie

Spłata kredytu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam dostałam kredyt w banku bez sprawdzania zdolności nigdy nie pracowalam pieniądze z kredytu byly dla siostry która obiecała spłacac co moge zrobić zeby ten kredyt przeszedł jakoś na nią gdyż nie mam zamiaru za nia go płacić

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2020 12:11

Proszę Pani, zawarła Pani umowę i jest Pani zobowiązana do spłaty bez względu na to, co zrobiła Pani z pieniędzmi. Jeżeli siostra jest wypłacalna, proponuję założyć jej sprawę o zwrot świadczenia. No, chyba że to darowizna a nie pożyczka. Nie ma takiej możliwości, aby uniknęła Pani obowiązku spłaty kredytu udzielonego w ramach zawartej umowy.