2020.11.05 godz. 10:50 Racibórz, Śląskie

Rozwód ugodowy - obecnosc

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Dostałam pozew rozwodowy. Musze napisac odpowiedz na rozwód i wszystko się zgadza.. wszystko z mezem wczesniej dogadalismy. Rozwod bez orzekania o winie bez podzialu alimenty uzgodnione kwestie rodzicielskie uzgodnione miedzy soba wszystko. Tylko w pozwie pisze ze koszty sadowe "po polowie" a maz mowi ze sam za to zaplaci. Czy w zwiazku z tym musze cos pisac.. oraz czy moja obecnosc na rozprawie jest obowiązkowa jezeli wszystko potwierdze w odpowiedzi na rozwod. Czy musze podac jakis konkretny powod mej nieobecnosci i czy jest szansa ze beze mnie rozwod zakonczy sie na 1 rozprawie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2020 12:38

Dzień dobry, co do zasady powinna byc Pani obecna, sąd przesłucha Panią na okolicznosci wskazane w pozwie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)