2023.04.14 godz. 07:56 Gdynia, Pomorskie

Czy dłg się przedawnił?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.dostałem wezwanie do zapłaty za przejazd pociągiem pkp w 2009 roku. Jechałem wtedy pociągiem beż pieniędzy więc wziąłem bilet kredytowy o którym zapomniałem.teraz przyszło mi wezwanie windykacyjne że do zapłaty mam ponad 4000 zł.Czy to się nie przedawniło? Proszę o poradę co z tym zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2023 10:08

Jeśli to nadal wezwanie do zapłaty, a nie tytuł wykonawczy (prawomocny nakaz zapłaty) to roszczenie uległo przedawnieniu. Aczkolwiek nie znając szczegółów sprawy nie sposób odpowiedzieć w sposób niebudzącyc wątpliwości. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl