2022.11.10 godz. 19:42 Czechowice-Dziedzice, Śląskie

Zajęcie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Dziadek wskazał mnie do polisy na życie w banku. Niestety mam zajęcie komornicze na koncie i kwota która trafiła z polisy została zajęta. Czy komornik przez bank może zająć całą kwotez o owej polisy czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2022 08:01

Dzień dobry, w przedstawionej sytuacji należałoby zwrócić się jak najszybciej do banku oraz komornika z wnioskiem o wyłączenie wskazanych środków spod zajęcia, z powołaniem się na art. 832 k.p.c. ("Należności wypłacone w związku ze śmiercią tytułem zapomogi lub jednorazowego zaopatrzenia pod jakąkolwiek nazwą albo z tytułu ubezpieczenia na pokrycie kosztów pogrzebu podlegają egzekucji tylko na zaspokojenie tych kosztów."). Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com, www.mm-kancelaria.com