2023.11.17 godz. 09:55 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Witam. Dzieci ( bliźniaki) poszły do przedszkola. Potrzebuje podnieć kwotę alimentów. Jeszcze nigdy nie były podnoszone od uch urodzenia. Za dwójkę mam13000

Wyjaśnienie sytuacji

Co mam zrobic? Od czego zacząć?krok po kroku. Nie stać mnie na prawnika czy adwokata

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lis 2023 09:48

Dzień dobry, rozumiem, że wkradł się błąd co do kwoty, i jest to 1300 złotych, nie zaś 13 000 złotych? W pierwszej kolejności oczywiście należy złożyć pozew o podwyższenie alimentów. Zdarza się, że wzory takiego pozwu umieszczane są na stronach internetowych konkretnego sądu. Jeżeli nie stać Panią na odpłatną pomoc prawną, proszę poszukać w swojej miejscowości darmowej pomocy prawnej.