2021.12.29 godz. 16:42 Tarnobrzeg, Podkarpackie

Długi Małżonka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , dziś dowiedziałam się u prawnika, że mąż ma 170 000 długu i komornik chcę zająć mieszkanie wspólne ja od długach nic nie wiedziałam i nic nie podpisywałam. Czy jest szansa,żeby nie spłacała ze swojego majątku ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Gru 2021 09:32

Dzień dobry, przeprowadzenie egzekucji z nieruchomości wchodzącej w skład majątku wspólnego małżonków wymaga przedstawienia przez wierzyciela tytułu wykonawczego przeciwko obojgu małżonkom. Jeżeli nie wyrażała Pani zgody na zaciągnięcie zobowiązania przez męża, to wierzyciel nie będzie w stanie uzyskać takiego tytułu. Po ewentualnym zajęciu nieruchomości musi Pani jedynie złożyć Komornikowi sprzeciw (art. 923(1) § 2 k.p.c.), który w ostateczności będzie skutkował umorzeniem egzekucji. Pozdrawiam