2020.07.31 godz. 19:32 Gdańsk, Pomorskie

Witam, dzisiaj dostałam pozew do sądu od ojca który nie chce płacić dłużej alimentów ponieważ nie zdałam matury, mimo to zapisałam się do szkoły policealnej . Płacił mi 800 zł co miesiąc, te pieniądze szły na wspólne utrzymanie mieszkania i na rachunki ponieważ mieszkam sama z mamą która ma bardzo małe zarobki. Mam 20 lat i pracuje w KFC na 1/4 etatu a moj ojciec zarabia około 4 tysięcy miesięcznie, dzieląc opłaty ze swoją partnerką i dostając premie z pracy. W pozwie wyznaczył że 100 zł alimentów miesięcznie będzie odpowiednią sumą. Nie wiem co mam robić, dlatego proszę o pomoc.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, dzisiaj dostałam pozew do sądu od ojca który nie chce płacić dłużej alimentów ponieważ nie zdałam matury, mimo to zapisałam się do szkoły policealnej . Płacił mi 800 zł co miesiąc, te pieniądze szły na wspólne utrzymanie mieszkania i na rachunki ponieważ mieszkam sama z mamą która ma bardzo małe zarobki. Mam 20 lat i pracuje w KFC na 1/4 etatu a moj ojciec zarabia około 4 tysięcy miesięcznie, dzieląc opłaty ze swoją partnerką i dostając premie z pracy. W pozwie wyznaczył że 100 zł alimentów miesięcznie będzie odpowiednią sumą. Nie wiem co mam robić, dlatego proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sie 2020 17:59

skoro dostała Pani pozew od ojca, to również powinna dostać Pani informację, że przysługuje Pani odpowiedź na przedmiotowy pozew w ciągu iluś dni. Proszę nie przekraczać terminu na odpowiedź, bo Sąd zwróci Pani pismo, jeżeli nie będzie w terminie. Jeżeli jedynym wyznacznikiem obniżenia alimentów (lub uchylenia alimentów) ma być nie zdanie matury przez Panią, to nie ma o co się martwić. W odpowiedzi na pozew proszę napisać, że wnosi Pani o rozprawę. Ponadto proszę napisać dlaczego nie zgadza się Pani na obniżkę alimentów. Proszę przedstawić swoją i mamy sytuację finansową, bytową itd. Załączyć
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)