2023.06.14 godz. 13:44 Kraków, Małopolskie

Wyrok nakazowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, firma która wykupiła dług poinformowała mnie o kwocie którą muszę oddać by w całości spłacić dług,w ten sam dzień po otrzymaniu informacji o kwocie i nr.konta na który mam zwrócić dług, zrobiłem przelew. W Międzyczasie po dwóch dniach od zrobieniu przelewu otrzymałem wyrok nakazowy powiększony o 700 zł z odsetkami kosztów sądowych. Na moje próby kontaktu telefonicznego i mailowego z pytaniem czy muszę zwrócić koszta sądowe nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Wielokrotnie informowałem że zażyczyli sobie takiej kwoty i przed otrzymaniem wyroku tą kwotę długu spłaciłem w całości.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2023 11:25

Dzień dobry, należy złożyć sprzeciw od wyroku nakazowego do sądu, który go wydał. W sprzeciwie załączyć korespondencję e-mail i potwierdzenie spłaty długu. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl