2020.02.03 godz. 14:31 Słupsk, Pomorskie

Powód wycofuje pozew i co dalej?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Firma windykacyjna wykupiła rzekomy mój dług od firmy ubezpieczeniowej z 2002 (zwrot prowizji za ubezpieczenia) i w trakcie oczekiwania na drugie posiedzenie dostałem pismo z sądu że powód na podstawie art. 203 kpc cofa pozew i wnosi o umorzenie postępowania i zniesienie wyznaczonej rozprawy. Czy jak się zgodzę na cofnięcie pozwu firma ta będzie mogła wnieść ponownie pozew w tej samej sprawie w innym sądzie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2020 14:55

Czy to cofnięcie było ze zrzeczeniem się roszczenia czy bez? Skoro przed drugim posiedzeniem i pytają Pana o zgodę, to zakładam, że bez zrzeczenia się. Jeśli się Pan nie zgodzi, to sprawa będzie doprowadzona do końca i zapadnie wyrok, który przesądzi kwestię zasadności roszczeń tej firmy. Jeśli się Pan zgodzi, to będzie tak jakby pozwu w ogóle nie było. Może też Pan żądać kosztów sądowych. jeśli Pan takowe poniósł. Natomiast założenie sprawy od nowa w innym sądzie jest raczej mało prawdopodobne, wszak obowiązują zasady ustalania właściwości miejscowej
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)